Në mbrëmjen e 6 dhjetorit 2022, trupat ruse u përpoqën të sulmonin rajonin e Dnipropetrovsk me dronë vetëvrasës.

Deklarata përkatëse u bë nga Kreu i Këshillit Rajonal të Dnipropetrovsk, Mykola Lukashuk në Telegram.

“Okupatorët rusë kanë vendosur të na urojnë për Ditën e Forcave të Armatosura të Ukrainës sonte. Humbësit. Çiklistët e tyre të natës do të parkohen”, ka shkruar Lukashuk.

Lukashuk u bëri thirrje banorëve vendas të qëndrojnë të qetë. Sirenat e sulmit ajror po bien ende në rajon.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb