SHBA

Arnold Schwarzenegger është një nga aktorët më të njohur në botë. Ai shërbeu si guvernatori i 38-të i shtetit të Kalifornisë në dy mandate nga 2003 deri në 2011.

Siç është raportuar nga TMZ të hënën, Schwarzenegge u përfshi në një aksident me makinë të dielën teksa po udhëtonte nëpër rrugët e Los Anxhelosit.

Aktori me sa duket po udhëtonte me automjet kur një grua me biçikletë doli papritur nga korsia e tij dhe u përplas me makinën. Sipas rrëfimeve të dëshmitarëve okularë, incidenti ishte aq i papritur sa që ish-bodybuilderi nuk pati kohë të reagonte në asnjë mënyrë. Për momentin, policia po heton rastin me këtë teori, duke e shfajësuar aktorin nga çdo faj dhe duke përjashtuar mundësinë e ndonjë vepre penale.

Sa i përket gruas, ajo u testua për drogë dhe iu dha një test i nivelit të alkoolit në gjak, ku të dyja rezultuan negative. Megjithatë, edhe pse kishte lëndime të lehta, ajo duhej të dërgohej në spital për një kontroll mjekësor për të vlerësuar gjendjen e saj. Schwarzenegger, nga ana e tij, është i qëndrueshëm dhe e ka kaluar këtë aksident i padëmtuar.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb