Jo më një kukull stereotip, por simbol në mijëra imazhe të bukurisë femërore. Në universin e Barbie vjen edhe modelja Ashley Graham, në versionin me forma rrumbullake.
Kukulla më e re quhet Barbie Fashionistas dhe përfshin 3 kukulla të reja të kolme, 24 modele flokësh dhe 22 miksime ngjyrash sysh dhe flokësh.

E reja e fundit për këtë kukull janë format e reja. Kukulla më e famshme në botë i braktis format e saj joreale, në favor të një trupi më të mbushur, duke i ngjarë më shumë femrave të vërteta. Një hap i ri në luftën me format.
(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: