Është shtyrë gjykimi i kërkesës për kalim të të pandehurve në procesin për vrasjen e Santiago Malkos.

Gazetarja Klodiana Lala, raporton për “BalkanWeb” se shkak janë bërë mbrojtësit e të pandehurit Elvis Gacaj, të cilët mungonin.

Seanca e ardhshme është caktuar më datë 15 shtator. Gjithashtu, gazetarja raporton se janë pezulluar afatet e paraburgimit, për Ilir Selmanin, për të pandehurit vëllezërit Duka, Dritan Aga, Fatmir Hyseni.

Gjykata ka verifikuar se janë bërë të gjitha përpjekjet për njoftim dhe se ata i janë shmangur drejtësisë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb