Italia është kualifikuar zyrtarisht në Euro 2024. Ekipi i Spalletti ia ka dalë të prejë një biletë për të qenë mes më të mirave, pas barazimit 0-0 ndaj Ukrainës në BayArena (Leverkusen).

Ashtu siç pritej, ndeshja ishte mjaft e luftuar, kjo edhe për shkakun se një fitore do dërgonte në Europian ukrainasit.

Në fund festojnë italianët, pasi renditen përfundimisht në vendin e dytë me 14 pikë. Edhe pse më të njëjtën kuotë pikësh, detajet kanë bërë diferencën, me ekipi ne Rebrov që renditet përfundimisht në vendin e 3-të.

(J.S/BalkanWeb)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: