Dy komentues të Sky Sport janë pezulluar pas një sërë komentesh seksiste gjatë një analize në ajër pas garës të Çmimit të Madh të Formula 1 të Spanjës.

Matteo Bobbi dhe Davide Valsecchi, të dy ish-pilotët e garave dhe tani komentues të Formula 1 për Sky Sport, një kanal italian, bënë komente seksiste për një grua në tribunë, duke e ftuar Valsecchi-n të shikojë pas tij.

Sky Italia konfirmon se dyshja ishin pezulluar përkohësisht dhe nuk do të punonin në çmimin e ardhshëm të madh në Kanada.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb