Quhet ‘About Love’ fushata e re publicitare e Tiffany & Co. Projekti flet qartë për dashurinë, si bukuria e një ndjenje që zgjat në kohë dhe që di të evoluojë dhe të përballet me vështirësitë që dalin gjatë jetës. Protagonistët e fotove janë Beyoncé dhe Jay-Z.
Askush më shumë se çifti nuk mund të mishërojë imazhin e një historie bashkëkohore. Të njohur si Carters (Carter është mbiemri i tij) Beyonce dhe Jay-Z u martuan në 2008, një lidhje me shumë ulje e ngritje.
Një partneritet si privat edhe biznesi, të dy ata ndërtuan një perandori. Pavarësisht të gjithave, martesës së tyre i është dashur të kapërcejë shumë kriza.
Në albumin Lemonade, të dalë në 2016, Mbretëresha B la të kuptohet se ajo ishte tradhtuar nga burri i saj, duke vënë në dyshim “Becky me flokët e bukur”. Edhe pse janë përmendur emra të ndryshëm, asnjëherë nuk dihej me siguri se kush ishte kjo Becky. Në një intervistë disa kohë më parë, reperi gjithashtu pranoi se i duhej të përballej me sfida shumë të dhimbshme, të cilat çuan në pabesi. Tani e gjithë kjo duket se i përket së kaluarës. Në imazhet për Tiffany & Co të dy duken më të bashkuar se kurrë.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Të realizuara nga fotografi Mason Poole, imazhet janë më joshëset se asnjëherë, Beyoncé luan piano, Jay-Z e përkëdhel. Ylli i pop-it në foto shfaqet e veshur me një fustan të gjatë të zi të Balmain, me doreza trasparente.
Themeluesja e Ivy Park mbante flokët e saj të stiluara në një mënyrë shumë elegante, me disa fije flokësh që i ‘binin’ mbi fytyrën e saj, teksa shikonte drejt kamerës stoike me duart në belin e saj.

Pas imazhit të saj qëndron Equals Pi, një pikturë magjepsëse e vitit 1982 nga Jean-Michel Basquiat, e cila vulos lidhjen e shtëpisë luksoze me qytetin e Nju Jorkut. Ajo që tërheq gjithashtu vëmendjen ishte varësja prej diamanti në qafën e këngëtares. Me 128.54 karatët e tij, Tiffany Diamond është një prej gurëve më legjendarë në histori. I zbuluar në 1877 në Afrikën e Jugut, ai është mbajtur vetëm nga tre femra përpara Beyonce, nga Mrs. E. Sheldon Whitehouse, Audrey Hepburn e Lady Gaga në Academy Awards në 2019. Tani ky gur ndriçon dashurinë e Carters, në këtë projekt që është edhe bamirës. 2 milion dollarë do t’i dhurohen për bursa studimi Historically Black Colleges and Universities. Të dashuruar, të qeshur, të famshëm por me një zemër të madhe.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: