Gjatë 24 orëve të fundit Greqia ka shënuar 3, 739 raste të reja me koronavirus.

Numri i përgjithshëm i të prekurve ka arritur në 700, 959 persona.

Autoritetet shëndetësore bënë me dije se 29 pacientë humbën jetën.

Që nga fillimi i pandemisë në Greqi janë regjistruar 15, 447 viktima, 95,3% e të cilëve kishin sëmundje shoqëruese.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb