Siç dihet, në Angli ashtu si pothuaj në të gjithë Europën, futbolli u kthye në fushë pa tifozë. Për këtë arsye, klubet kanë gjetur mënyra të ndryshme për të gjallëruar tribunat e boshatisura të stadiumeve.

Img 1280x720$2020 06 24 17 51 16 1717181
Img 1280×720$2020 06 24 17 51 16 1717181

Varianti më i përhapur është vendosja e fotografive të tifozëve më të zjarrtë. Kështu ka vepruar edhe Leeds, por klubi anglez ka bërë një gafë të madhe. Siç duket edhe në fotot që po bëjnë xhiron e botës në rrjet, mes fotografive të tifozëve në tribunë shfaqet edhe Osama Bin Laden. Polemikat janë të paevitueshme, ndërsa klubi ka kërkuar menjëherë ndjesë.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: