Chelsea është gati të hidhet në merkato. Klubi londinez po konsideron rikthimin e yllit belg, Eden Hazard.

Real Madrid nuk duket të jetë pengesë, pasi belgu nuk ka dhënë më të mirën e tij në “Santiago Bernabeu”, i kushtëzuar edhe nga dëmtimet sistematike.

Për t’u liruar nga shërbimet e Hazard, Real Madrid kërkon së paku 60 milionë euro.

Në rast largimi nuk dihet se cili do të jetë zëvendësuesi i tij në Madrid, por këtë merkato, madrilenët kanë pasur “rrjedhje” me largime si Sergio Ramos dhe Raphael Varane (Për të cilin mungon vetëm zyrtarizimi te Manchester United)

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb