LEZHE-Moti i keq ka sjell probleme në zonat e thella malore, të cilat janë bllokuar si pasojë e reshjeve të dëborës.

Kështu, një grua, Drande Gjini rreth 65 vjec, e cila po qëndronte prej disa ditësh tek të afërmit në fshatin Vela të Lezhës, është ndjerë keq, ndërsa ka pasur nevojë për ndihmë mjekësore.

Në pamundësi për t’u futur ambulanca në fshat, një helikopter ka ndërhyrë për transportin e të sëmurës, drejt spitalit të Lezhës.
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: