Man.City përjetoi një dramë të vërtetë në “Bernabeu” teksa Real Madrid brenda pak minutash e përmbysi duke siguruar një biletë për në finalen e madhe të Parisit. Ky fakt me sa duket nuk ka shumë rëndësi për drejtuesit e City të cilët sipas mediave britanike janë të kënaqur me punën e bërë nga Pep Guardiola, janë të gatshëm ti ofrojnë teknikut spanjoll një kontratë të re, aktualja i skadon në 2023.

Guardiolaa
Guardiolaa

Sipas Daily Star, “qytetarët” janë të vendosur të vijojnë bashkëpunimin me Guardiolan teksa i kanë ofruar një kontratë deri në 2025. Jo vetëm kaq, sheikët do të vijojnë të investojnë në skuadër, me një objektiv të qartë, të fitojnë Champions League.

Borussia Dortmund V Sporting Cp Group C Uefa Champions League
Borussia Dortmund V Sporting Cp Group C Uefa Champions League

Objektivi kryesor nuk ndryshon, Erling Haaland pritet të jetë “dhurata” e parë për Pep Guardiola, një kusht ky që trajneri i ka vendosur klubit për të rinovuar kontratën e tij.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb