Zgjidhni shenjën tuaj të zodiakut dhe lexoni parashikimin javor të horoskopit për javën nga 19 deri në 25 korrik 2021.

Çështjet miqësore zgjidhen në një mënyrë të theksuar dhe të prerë!
Java na jep mundësinë të përqendrohemi në çështjet miqësore duke kërkuar të mbyllim keqkuptimet në mënyrën më të mirë të mundshme.

Më 20 korrik, gjashtëkëndëshi i Merkurit tek Gaforrja me Uranin në Dem ndihmon në çështjet e pasurive të patundshme dhe çështjet familjare. Zgjuarsia dhe depërtimi do ju ndihmojnë të gjeni zgjidhjet e nevojshme që do ju nxjerrin nga ngërçi i krijuar .

Më 22.07 Afërdita shkon tek Virgjëresha, në një pozicion që nuk i përshtatet asaj. Afërdita në një pozicion në rënie ju fton të përqendroheni në jetën tonë te përditshme dhe hollësitë e jetës personale. Kjo ka shumë të ngjarë të shkaktojë probleme të ndryshme për shkak të stresit dhe kritikës, që luajnë një rol kryesor në ndjenjat tuaja. Ju duhet të zbukuroni marrëdhënien tuaj dhe të dilni nga rutina që mund të zhyteni.

Kundërshtimi i Venusit ndaj Jupiterit në Peshk në të njëjtën ditë mund të çojë në ekzagjerime dhe sjellje të gabuara që do t’ju shqetësojnë. Duhet të vendosni të ecni përpara dhe të mos harxhoni kohë ose energji për çështje të parëndësishme që mund të dëmtojnë marrëdhënien tuaj.

Në të njëjtën kohë, më 22.07 Dielli kalon tek shenja e Luanit dhe ju ndihmon që të mos humbasni argëtimin, optimizmin dhe nevojën për të kaluar pushime unike duke flirtuar, për ju qe akoma jeni në kërkim diçkaje të re . Dielli në Luan kujdeset që të forcojë vetëbesimin tuaj dhe të ju shtyjë me vendosmëri dhe dinamizëm në iniciativa që do të jenë vendimtare si në nivelin personal ashtu edhe në atë profesional. Fakti është se te tjerët do të ju admirojnë për guximin dhe energjinë që tregoni. Duhet të keni kujdes për ekzagjerimet për shkak të nevojës për reklamim të tepruar.

Më 24.07 Hëna e Plotë tek Luani – Ujori ju udhëheq në sqarime në lidhje me mjedisin miqësor dhe jetën tonë personale. Fakti është se ekziston një intensitet që mund të shfaqet në një mënyrë të mprehtë dhe përçarëse pasi nuk është e qartë për ju se si mund t’i plotësojmë nevojat personale. Duhet të kapërcejmë grindjet dhe prirjet për debate pa qenë e nevojshme që të shqetësoni miqtë dhe partnerin, prandaj duhet të jeni më të kujdesshëm në çështjet delikate.

Më 25.07 kundërshtimi i Mërkurit nga Gaforrja dhe Plutoni në Bricjap ju kërkon të jeni sa me të vëmendshëm sepse mund të bini shumë kollaj preh e personave që mund të përfitojnë nga ne, prandaj kujdes. Fakti është që ne duhet të ulim tensionin dhe të jemi vigjilent ne gjëra të tilla si në punë dhe në familje .
Për të qenë gjithmonë të informuar, mos harroni të lexoni parashikimet tona ditore çdo ditë!

Dashi

Të përgithshme

Këtë javë hyrja e Diellit në shenjën e Luanit në 22/7 do të përcaktojë disponimin tuaj dhe duket se do t’ju forcojë me energji pozitive. Një javë shumë e mirë për t’u përqendruar në aktivitete me miqtë, komunikim me të dashurit tuaj, por edhe flirtim! Hëna e plotë që do të zhvillohet në aksin Luani-Ujori në 24/7 ju kërkon të vendosni disa kufij – në mënyrë që ti lini pas – çështjet që kanë të bëjnë me një marrëdhënie romantike ose miqësore por që nuk çon askundi.

Dashuria

Hyrja e Diellit në shenjën e Luanit tregon se këtë javë do të shqetësoheni veçanërisht për çështje që kanë të bëjnë me fushën romantike. Në të njëjtën ditë, së bashku me Diellin, edhe Afërdita do të ndryshojë vendndodhje duke kaluar në shenjën e Virgjëreshës. Nga pozicioni i saj i ri ajo do të “sjell” disa emocione dhe do t’ju çojë të shihni me realizëm dhe saktësi të dhënat që ekzistojnë në një çështje romantike, pavarësisht nëse jeni vetem apo në një lidhje.

Puna

Me hyrjen e Diellit në shenjën e Luanit, është e mundur të keni disa ide që mund të zbatohen në çështjet profesionale. Sigurisht, që në të njëjtën kohë është po aq e mundur që të keni pak durim në lidhje me përfundimin e çështjeve të caktuara profesionale, diçka që nuk do t’ju ndihmojë pasi mund t’ju çojë në disa gabime për shkak të nxitimit.

Demi

Të përgjithshme

Këtë javë, me hyrjen e Afërditës në shenjën e Virgjëreshës në 22/7, do të fillojë një periudhë shumë e mirë për çështjet që kanë të bëjnë me jetën tuaj personale. Dielli do të kalojë në të njëjtën ditë në shenjën e Luanit, e cila tregon se këto ditë ju mund të mendoni me teper veçanërisht me çështjet shtëpiake ose detyrime familjare. Hëna e plotë që do të zhvillohet në aksin Luani-Ujori në 24/7 ju nxit të mbyllni disa çështje të pazgjidhura, veçanërisht nëse ato kanë të bëjnë me çështje profesionale dhe familjare.

Dashuria

Një javë erotike fillon për ju pasi prania e Afërditës në shenjën e Virgjëreshës mund të krijojë kushtet e duhura që të afroheni me një person dhe madje të krijoni një dashuri të re elektrizuese! Nëse jeni në një lidhje këto ditë janë shumë të mbara për të kompensuar kohën e humbur me partnerin tuaj, për të bërë gjëra së bashku dhe për të ecur përpara në çështje të rëndësishme të jetës .

Puna

Punët, përgjegjësitë dhe gjithçka që lidhet me sektorin profesional do t’ju mbajë të angazhuar këtë javë dhe mund të mos keni kohën e lirë që keni pasur në mendje me pare . Sidoqoftë, mos harroni se jeni në fund të një periudhe të vështirë dhe java tjetër do të jetë shumë më mirë dhe me më pak stres!

Binjakët

Të përgjithshme

Hyrja e Diellit në shenjën e Luanit në 22/7 krijon kushte të favorshme për të kaluar shumë kohë këtë javë duke rregulluar vizitat tek të afërmit, miqtë, duke biseduar me të njohurit, por edhe duke bërë takime pune me persona në përgjithësi! Hëna e Plotë që do të zhvillohet në aksin Luani-Ujori në 24/7 tregon se ju mund të rishikoni disa marrëdhënie shoqërore, miqësore apo edhe farefisnore, pasi duket se do të afroheni më shumë me njerëz që deri më tani nuk ishin në rrethin tuaj të ngushtë .

Dashuria

Prania e Diellit në shenjën e Luanit tregon se kjo do të jetë një javë shumë komunikuese e cila do t’ju ndihmojë të bëni njohje të reja dhe të merrni kontakt me njerëz të rinj. Nëse jeni në një lidhje më 22/7 Afërdita do të kalojë në shenjën e Virgjëreshës dhe nga pozicioni i saj i ri do të krijojë kushte shumë të mira për të kaluar kohën me partnerin tuaj në shtëpi.

Puna

Këtë javë mund t’ju jepet mundësia të zgjidhni disa çështje që janë një kombinim i çështjeve financiare dhe profesionale. Me praninë e Diellit në shenjën e Luanit, është e mundur të keni disa kontakte dhe diskutime, të cilat do të ndihmojnë në rezultatin e çështjeve profesionale. Mos harroni se komunikimi dhe ndërveprimi që do të keni me njerëzit në punë do të luajë rolin e tyre të rëndësishëm.

Gaforrja

Të përgjithshme

Për juve të shenjës së Gaforres në këtë javë ja vlen t’i jepet përparësi sektorit financiar dhe të bëni disa rregullime në lidhje me çështjet që lidhen me fondin tuaj. Hyrja e Diellit në shenjën e Luanit në 22/7 mund të sjellë mundësi nga të cilat do të fitoni financiarisht. Hëna e plotë që do të zhvillohet në aksin Luani-Ujori në 24/7, tregon se tani është koha e duhur për të zgjidhur dhe çështjet në pritje, që vijnë nga e kaluara, pasi gjendja juaj e komunikimit do të jetë një “Yll nën mëngë”

Dashuria

Këtë javë Afërdita do të shkojë në shenjën e Virgjëreshës (22/7) dhe do të rrisë komoditetin dhe komunikimin që keni në këtë kohë. Nëse jeni i pa lidhur ka shumë të ngjarë që të bëni disa njohje të reja përmes njerëzve që janë afër jush. Nëse jeni në një lidhje këto ditë janë të mbara për ju që të merrni partnerin tuaj dhe të vizitoni të dashurit, familjarët tuaj etj.

Puna

Këto ditë duket se do të shqetësoheni më shumë për çështje që lidhen me pjesën financiare të çështjeve profesionale. Mos harroni se do të ketë mundësi që ju të zgjidhni një çështje biznesi që do të jenë në avantazhin tuaj. Komunikimi do të luajë një rol shumë të rëndësishëm në këtë drejtim, pasi këto rregullime do të vijnë përmes afrimitetit të duhur të komunikimit.

Luani

Te pergjithshme

Ne këtë javë dhe konkretisht më 22/7 me hyrjen e Diellit në shenjën tuaj të zodiakut, zyrtarisht fillon muaji i ditëlindjes suaj dhe një periudhë e gjatë, ku ju do të jeni në qendër të vëmendjes nga të tjerët. Përveç jush, këto ditë marrëdhëniet tuaja ndërpersonale do të dalin gjithashtu në pah, me Hënen e Plotë që do të zhvillohet në 24/7 në boshtin tuaj (Luani-Ujor) mund të sjellë ndryshime dhe rregullime në disa prej tyre. Do të ishte mirë të zgjidhni disa çështje që duket se ekzistojnë, në mënyrë që të keni një pasqyrë më të qartë të marrëdhënieve që ju interesojnë.

Dashuria

Prania e Diellit në shenjën tuaj rrit hijeshinë tuaj, diçka që nuk do të mbetet pa u vënë re nga njerëzit me të cilët do të shoqëroheni! Nëse jeni beqarë, ka shumë të ngjarë që të ketë lajme pozitive në lidhje me një të njohur, që një lidhje romantike, që është në qendër të vëmendjes gjatë kësaj kohe. Të njëjtën ditë kur Dielli do të kalojë në shenjën tuaj të zodiakut, Afërdita do të kalojë në shenjën e Virgjëreshës, duke treguar se një periudhë shumë e mirë fillon për të menaxhuar njohje të reja, flirte të vjetra dhe çështje “në pritje” në lidhje me fushën romantike.

Puna

Këtë javë do të gjeni mënyrën për të zgjidhur një çështje shumë delikate të lidhur me punën dhe në fakt për ta bërë atë pa shumë përpjekje. Prania e Diellit në shenjën tuaj do t’ju bëjë të dalloheni dhe do t’ju ndihmojë të arrini diçka që dëshironi në një nivel profesional. Nuk perjashtohet mundesia të keni dhe një shpërblim nga një punë e realizuar me pare, që ju nuk e prisnit në aspektin profesional dhe të fitoni lavdërime për atë qe keni realizuar !

Virgjëresha

Të përgithshme

Mjaft çështje që lidhen me punën tuaj do të paraqiten këtë javë, por mos harroni se do të jetë shumë i dobishëm në arritjen e disa qëllimeve profesionale. Prania e Diellit në shenjën e Luanit nga 22/7 ju nxit të mos i tregoni planet tuaja, përveç njerëzve që gëzojnë besimin tuaj. Hëna e plotë që do të zhvillohet në aksin Luani-Ujori në 24/7 ju kërkon urgjentisht të beni disa ditë pushim, pasi do të sjellë në plan të parë lodhjen që është grumbulluar nga periudha e mëparshme.

Dashuria

Nga 22/7 me hyrjen e Afërditës në shenjën tuaj të zodiakut, fillon një periudhë shumë e favorshme për jetën tuaj personale. Nëse jeni veteëm, duket se do të keni mundësi të mjaftueshme për të bërë njohje të reja, por edhe për të filluar një marrëdhënie të re me shenja të mira ne vazhdimësi. Nëse jeni në një lidhje mos lejoni që disa çështje të krijojnë “hije dyshimi” mes jush dhe partnerit tuaj, pasi fillon një periudhë shumë e mirë për ju, për sa kohë që janë zgjidhur çështje që mund t’ju kenë marrë në të kaluarën.

Puna

Një bashkëpunim dhe komunikimi që do të keni me një partner duket se ju merr shumë kohë në këtë javë dhe ka të ngjarë të rishikoni dhe një herë kontratën nëse keni një të tillë . Mundohuni të mos nxitoheni për të biseduar apo shfaqurur ndonjë plan biznesi, nëse ato nuk janë finalizuar. Me praninë e Afërditës në shenjën tuaj të zodiakut nga 22/7, do të keni mundësi për të zgjidhur disa mosmarrëveshje dhe polemika që janë krijuar nga një marrëdhënie profesionale.

Peshorja

Të përgithshme

Këtë javë duket se do të kërkoni më shumë shoqërinë e njerëzve tuaj, si dhe personat që njihni me të cilët mund të flisni pa keqkuptime. Hyrja e Diellit në shenjën e Luanit nga 22/7 inauguron një periudhë të mire komunikimi mes njerëzve tuaj dhe miqve te rinj, si dhe aktivitetet kolektive do të kenë përparësi. Hëna e plotë që do të zhvillohet në aksin Luani-Ujori në 24/7, ju ndihmon të zgjidhni disa çështje që lidhen me të shkuarën ose një marrëdhënie dashurie.

Dashuria

Fillon një javë e vrullshme e cila do të ndihmojë veçanërisht komunikimin me njerëz të rinj por edhe një njohje të re! Afërdita do të kalojë në shenjën e Virgjëreshës në 22/7 dhe nga pozicioni i saj i ri do të favorizohen takime shumë të fshehta, por edhe romanca të fshehura. Nëse jeni në një marrëdhënie mos harroni se ndershmëria do të luajë rolin e vet të rëndësishëm në marrëdhënien me partnerin tuaj dhe do të ndihmojë në shmangien e problemeve.

Puna

Çështjet në lidhje me anën profesionale mund të mos ju prekin drejtpërdrejt për momentin por është mirë që çdo gjë ta realizoni me plan dhe disa çeshtje të pazgjidhura t’i keni në mendjen tuaj. Kjo javë është një jave e mirë për të pushuar nga stresi i punës, pasi kjo do t’ju ndihmojë të ktheheni me ide të reja për punë.

Akrepi

Të përgjithshme

Këtë javë do të mendoni shumë për çështje që shqetësojnë sektorin profesional, pasi edhe nëse jeni me pushime mendja juaj do të kthehet në “zyrë”! Prania e Diellit në shenjën e Luanit nga 22/7 por edhe Hëna e Plotë që do të zhvillohet në aksin Luani-Ujori në 24/7 tregon se do t’i jepni përparësi detyrimeve profesionale dhe përmes lëvizjeve specifike që do të bëni ju do të fitoni. Sigurisht që nuk duhet të harroni se është verë dhe të gjithë kemi nevojë për disa momente relaksi dhe pushimi.

Dashuria

Puna duket se monopolizon interesin tuaj këto ditë, por me hyrjen e Afërditës në shenjën e Virgjëreshës në 22/7, do të ketë momente relaksi dhe mundësi për njohje të reja. Miqtë dhe të njohurit e ndërsjelltë do të jenë “çelësi ” për të bërë një njohje që do t’ju tërheqë interesin. Nëse jeni në një marrëdhënie, përpiquni të kaloni kohë me partnerin tuaj në aktivitete që mund t’ju heqin stresin si dhe me miqtë e tyre të dashur, pasi kjo do t’ju ndihmojë shumë në gjendjen shpirtërore.

Puna

Sektori profesional duket se do të fillojë t’ju angazhoj gjithnjë e më shumë nga kjo javë dhe konkretisht nga data 22/7, që Dielli do të kalojë në shenjën e Luanit. Eshtë shumë e mundshme që do të ketë mundësi për të zgjidhur disa çështje të lidhura me punën, si dhe mundësi për tu dalluar për aftësitë tuaja në të! Disa herë mund të mos keni durim – veçanërisht në disa punë profesionale – por përpiquni të tregoni përmbajtje dhe mos lejoni që shqetësimi juaj të marrë drejtimin!

Shigjetari

Të përgjithshme

Ne këtë javë ka shumë të ngjarë që të keni planifikuar një udhëtim ose – nëse nuk e keni planifikuar tashmë – është e mundur që një lajm I mire mund t’ju vijë me partneren/i tuaj në një destinacion të largët . Hyrja e Diellit në shenjën e Luanit në 22/7 sjell plane të tilla si dhe lëvizje kontakte me njerëz që janë në mjedisin tuaj më të gjerë! Hëna e Plotë që do të zhvillohet në aksin Luani-Ujori në 24/7 do të sjellë lajme, informacion dhe komunikim me disa njerëz që duhet të takoni dhe dëgjoni për një kohë të gjatë, për çështjet që do t’ju interesojnë.

Dashuria

Prania e Diellit në shenjën e Luanit nga 22/7 do t’ju ndihmojë shumë në gjendjen shpirtërore pasi do t’ju vërë në procesin e ndryshimit të performancave. Nëse jeni në një marrëdhënie tani fillon një periudhë shumë e mirë për të marrë partnerin tuaj dhe për të bërë një udhëtim ose të filloni një aktivitet së bashku. Nëse jeni akoma vetëm, me hyrjen e Afërditës në shenjën e Virgjëreshës më 22/7, ka shumë të ngjarë që të krijohet një klimë tjetër midis jush dhe një personi në mjedisin tuaj profesional.

Puna

Puna dhe detyrimet që rrjedhin prej saj nuk duket se janë në qendër të interesit tuaj për këtë javë. Sigurisht, duhet të mbani mend se nëse puna juaj ka të bëjë me jashtë ose ka të bëjë me udhëtime, këto ditë mund të shfaqen disa telefonata, takime dhe nuk përjashtohet që të ndodhë edhe një udhëtim pune! Me praninë e Afërditës në shenjën e Virgjëreshës, është e mundur të fitoni një punë ose të merrni një propozim të ri profesional.

Bricjapi

Të përgjithshme
Me hyrjen e Diellit në shenjën e Luanit në 22/7, kjo javë rekomandohet për mendime pozitive dhe meditim! Tani do të keni mundësi të dëgjoni ndjenjat dhe të kuptoni rolin tuaj nga disa kujtime dhe disa çështje të së kaluarës në të tashmen tuaj. Me Hënën e plotë që do të zhvillohet në aksin Luani-Ujori në 24/7, përveç emocioneve të forta, mund të shfaqen edhe disa çështje që kanë të bëjnë me detyrimet financiare dhe rregullimet e këtij lloji. Mundohuni të mos i lini “për më vonë”, pasi sa më shpejt të merreni me to aq më pak do të ndikojnë në punët tuaja në të ardhmen .

Dashuria

Në të njëjtën ditë kur Dielli kalon në shenjën e Luanit, Afërdita do të kalojë edhe në shenjën e Virgjëreshës, gjë që tregon se do të keni mundësi për komunikim dhe diskutim që mund t’ju sjellin më afër me njerëzit në mjedisin tuaj më të gjerë. Një person ndoshta do t’ju “vëzhgojë” pasi pozicioni i ri i Afërditës krijon romanca erotike. Nëse jeni në një lidhje ideja e një udhëtimi ose një shëtitje me partnerin tuaj do të jetë vendimi më i mirë për këtë javë.

Puna

Këto ditë duket se nuk do u jepni përparësi çështjeve që lidhen me sektorin profesional, pasi ka shumë të ngjarë që të mendoni për çështje të tjera, që nuk kanë të bëjnë me punën. Sidoqoftë, përpiquni të mos lini ndonjë çështje në harresë, pasi sa më shumë t’i lini ato, aq më e vështirë do të jetë zgjidhja e tyre më vonë.

Ujori

Të përgjithshme

Me sa duket ne këtë javë do t’i kushtoni vëmendje të veçantë fushës së marrëdhënieve tuaja ndërpersonale, pasi hyrja e Diellit në shenjën e Luanit më 22/7 tregon se do të ketë lajme që kanë të bëjnë ose me një marrëdhënie personale ose me bashkëpunime. Mund të jemi në mes të verës, por është e mundur që disa diskutime të fillojnë për një bashkëpunim të ri të fillojnë që tani. Hëna e plotë që do të zhvillohet në boshtin Luani-Ujori në 24/7 do t’ju ndihmojë t’i kushtoni kohë marrëdhënieve të rëndësishme në jetën tuaj.

Dashuria

Prania e Diellit në shenjën e Luanit do të krijojë rrethana positive dhe nga një njohje do të krijohet një marrëdhënie e re. Nëse jeni të vetëm, duket se në periudhën tjetër do të investoni kohë dhe vëmendje në jetën tuaj personale, diçka që mund të krijojë kushtet e duhura për një marrëdhënie lidhet shume me anën planetare. Me hyrjen e Afërditës në shenjën e Virgjëreshës nga 22/7, do të fillojë një periudhë me emocione të forta. Nëse jeni tashmë në një lidhje mos lejoni që ndjenjat posesive të krijojnë dyshime dhe të ndikojnë në marrëdhëniet me partnerin/e tuaj.

Puna

Çështjet e rëndesishme që janë të lidhura direkt me punën duket se janë në axhendë për këtë javë, pasi edhe nëse jeni me leje ka shumë të ngjarë që të shqetësoheni për çështjet e saj. Me praninë e Diellit në shenjën e Luanit nga 22/7 do të ketë mundësi për të forcuar një bashkëpunim, për ta zgjeruar apo edhe për të filluar një pune të re ose ndonje kontrat shtese!

Peshqit

Të përgjithshme

Këtë javë mund të ketë disa çështje që do t’ju kthejnë në detyrime të përditshme, që me sa duket nuk do të shtyhen. Prania e Diellit në shenjën e Luanit nga 22/7 do t’ju vërë në proces jo vetëm për të zgjidhur çështjet e punës, por në të njëjtën kohë do t’ju ndihmojë të përballeni me çdo gjë, dhe për të zgjidhur në mënyrën më të mire çeshtje të rëndësishme. Hëna e Plotë që do të zhvillohet në aksin Luani-Ujori në 24/7 tregon se është koha të hiqni qafe disa çështje të dëmshme, që mund të keni në jetën tuaj të përditshme dhe t’i zëvendësoni ato me diçka që do të jetë e dobishme për ju. Pushimet dhe relaksi janë në të mirën tuaj !

Dashuria

Afërdita do të shkojë në shenjën e Virgjëreshës në 22/7 dhe nga pozicioni i saj i ri mund të krijojë kushte të favorshme për të filluar një marrëdhënie të re. Nëse e keni gjetur njeriun tuaj të zemrës dhe me praninë e Afërditës në këtë shenjë, ka të ngjarë që të filloni të diskutoni për marrëdhënien që keni me njëri-tjetrin dhe është e mundur të merrni vendimin për të hedhur një hap tjetër me të rëndësishëm për jeten tuaj . Mos harroni se pavarësisht nëse jeni beqar/e apo në një lidhje, fillon një periudhë shumë e mirë për jetën tuaj personale.

Puna

Disa përgjegjësi që kanë të bëjnë me punën ose me të tretë në punë do t’ju lodhin pak këto ditë. Sigurisht, me praninë e Diellit në shenjën e Luanit, duket se asgjë nuk mund të ju dekurajojë, pasi nëse vendosni një qëllim për të rregulluar diçka, është e sigurt që do të keni sukses! NJE JAVE SA ME TE MBARE JU UROJME

Për më shumë detaje mund të kontaktoni drejtpërdrejt me astrologun Jorgo Pulla: Tel. 0699464446 ose pranë websajtit www.astrologu.al

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb