“Futbolli gjerman duhet të ndalojë se gënjyeri veten”. “Gjermania nuk është më”, këto ishin tituj më të lakuar në të përditshmet gjermane të cilat shtojnë se gjërat kanë shkuar keq e më kaq pas fitimit të Kupës së Botës në Brazil.

“Çfarë turpi! Jemi jashtë”, shkruan Bild në faqen e parë.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Nuk janë entuziastë as në Spanjë: “Kalojmë falë kombinimeve”, shkruan Marca në faqen e parë. Më pikante ishte titull i përzgjedhur nga AS: Danke, faleminderit. “Faleminderit Gjermani”, shkruan Mundo Deportivo, fundja në këtë histori të trazuar, Gjermania i shkoi deri në fund, e bëri detyrën, por i kishin bërë keq llogaritë me Spanjën: Çfarë frikë, shkruan Sport.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Eliminimi i Gjermanisë bën jehonë edhe në mediat angleze, të gjitha në sinkron bëjnë moviole duke u kapur me golin e dytë të Japonisë: Gjermania jashtë Botërorit falë një vendimi kontraves të VAR. Nuk mund të mungonin titujt pikant as në mediat italiane: Gjermani, je jashtë!

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb