Recetë nga znj Eneida
Përbërësit

200 gr. biskota
70 gr. gjalpë
200 ml. pana e ëmbël
350 gr. krem djathi
1 pako fruta pylli të ngrira
150 gr. sheqer
100 gr. sheqer pluhur

Përgatitja

Grijme biskotat, i bashkojme me gjalpin e shkrire dhe brumin e shtrojme ne tave. E leme ne frigorifer per 30min. Ne nje tenxhere vendosim frutat e pyllit me sheqerin derisa te shkrije dhe te behet salce. E leme te ftohet.
Rrahim panen dhe me pas shtojme kremin e djathit dhe sheqerin. I rrahim bashke mire. Masen e shtrojme mbi biskote. Hedhim edhe salcen e frutave dhe e leme te ftohet gjithe naten.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb