Stabilitet dhe siguri, duket se Chelsea ka rigjetur veten me teknikun gjerman Tuchel dhe po bën kthesën në Premier League.

Në 6 ndeshje, londinezët kanë fituar 5 prej tyre teksa së fundmi kaluan edhe Newcastle. Pozitivja në kampin blu është se dy golat e sfidës në ‘Stamford Bridge’ u realizuan nga sulmuesit kryesorë të ekipit, Giroud dhe Werner.

Nga ana tjetër me fitoren e fundit Chelsea kap vendin e 4-t, me 11 pikë më pak se kryesuesit e Manchester City dhe 4 më pak se vendi i dytë dhe i tretë, Manchester United dhe Leicester.

Ndërkohë me gjermanin Tuchel, Chelsea ka një bilanc shumë pozitiv me 8 gola të shënuar dhe vetëm 1 të pësuar, edhe ky i fundit ishte autogol i bluve.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb