Gjiganti Samsung regjistroi një fitim të tremujorit të katërt që u rrit 65,13% nga viti i kaluar për shkak të shitjeve më të larta të çipave të memories.

Shitjet tremujore u rritën me 24,39% krahasuar me një vit më parë.

Samsung tha se ”do të fokusohet në përmirësimin e rendimentit të procesit të avancuar për të përmirësuar stabilitetin e furnizimit në tremujorin e parë”.

Për më tepër, kompania do të vazhdojë udhëheqjen e saj teknike përmes prodhimit masiv të procesit të gjeneratës së parë GAA në gjysmën e parë të 2022.

Duke parë tremujorin e parë, Samsung pret rezultate më të mira nga viti në vit për biznesin e paneleve celulare, duke reflektuar lëshimin e telefonave inteligjentë të rinj nga klientët e tij kryesorë dhe një bazë në rritje të klientëve në ekranin e palosshëm.

Duke parë tremujorin e parë, kërkesa për telefona inteligjentë dhe tabletë pritet të bjerë në baza tremujore për shkak të pasigurive mbi ofertën e komponentëve.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb