Pamjet që shihni tregojnë një copëz nga protesta që u zhvillua ditën e djeshme në kryeqytet, ku qytetarë në shenjë revolte kundër çmimeve të larta, kanë bllokuar disa rrugë.

“Çohuni nga kafja, turp, turp”, dëgjohen teksa brohorasin të rinjtë duke iu drejtuar qytetarëve që ndodheshin të ulur në një lokal, në zonën e Shallvareve.

Pas këtij momenti, qytetarët janë ngritur nga lokali dhe janë larguar prej aty. Kujtojmë se nga protesta e djeshme pati disa përplasje me policinë, ndërsa disa persona u arrestuan.


P♪7r më tepër shihni videon e BalkanWeb.
(BlakanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb