Në tjetër lockdown në Angli është ‘linja e fundit e mbrojtjes’, por nuk përjashtohet.

Kështu ka thënë ministri i shëndetit Matt Hancock, duke lajmëruar që ‘situata është shumë e rëndë’.

Në javët e fundit, ka shpjeguar ai është verifikuar një rritje e numrit të rasteve me te infektuar me coronavirus: Është thelbësore që njerëzit të ndjekin rregullat, kështu ‘mund të evitojmë të marrim masa serioze siç është një tjetër mbyllje’, thekson ministri.

Edhe Britania e Madhe si shumë vende të tjera të Europës dhe botës po përballet me një shtim të numrit me të infektuar në këtë periudhë.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb