Covid 19 hyn në shkollën 9 vjeçare “Shefqet Tanci” në Bulqizë.

Lajmi bëheti ditur për “BalkanWeb” nga gazetari Enver Doçi, i cili thotë se kanë dalë pozitivë me këtë virus drejtori i shkollës dhe 5 mësues.

Edhe pse janë 5 mësues dhe drejtori i shkollës me Covid 19 mesimi mësohet se vazhdon rregullisht.

Bëhet me dije po ashtu se në gjithë qarkun e Dibrës janë aktiv 90 persona.

Ka nga ato persona që shkojnë e bëjnë tamponin në spitalet private dhe nuk tregojnë që janë të prekur nga Covid 19 duke vazhduar të punojnë në institucione shtetërore, theksoi gazetari.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: