Ministria e Shëndetësisë në Itali, ka përditësuar të dhënat e fundit, sa i përket ecurisë së COVID-19 atje.

Në njoftimin zyrtar të autoriteteve italiane, saktësohet, se në 24 orët e fundit janë regjistruar 753 persona të infektuar me virusin.

Nga krahu tjetër, për fat të keq, 56 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me COVID-19.

Autoritetet thonë se shtrimet në spitale kanë rënë, ndërsa më pak qytetarë po pranohen në njësitë e kujdesit intensiv.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb