Cristiano Ronaldo ka postuar një foto me Diego Armando Maradonën për t’i dhënë lamtumirën legjendës argjentinase të historisë së futbollit/

Ronaldo thotë se Maradonën e kishte mik, teksa për botën është një gjeni i përjetshëm.

Ai shton se Maradona po largohet shumë shpejt dhe po lë një boshllëk të madh që nuk do të mbushet kurrë, teksa nga ana tjetër lë një trashëgimi të pakufijshme në futboll.

 

STATUSI NGA CRISTIANO RONALDO

Sot i dhashë lamtumirën një miku dhe bota lamtumirën një gjeni të përjetshëm. Një nga më të mirët ndonjëherë Një magjistar i pakrahasueshëm. Largohet shumë shpejt por lë një trashëgimi të pakufijshme dhe një boshllëk që nuk do të mbushet kurrë. RIP. Kurrë nuk do të harrohesh. 🙏🏽

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb