Ditën e sotme banorët e njësisë administrative Fierzë në Tropojë dolën sërish në protestë kundër punimeve të gurores dhe gjithashtu kundër fabrikës bitumit që po ndërtohet pranë aksit aksin nacional Firzë-Sheshi Trageteve-Bajram Curri.

Lidhur me këtë protestë nga Policia e Tropojës u ndaluan të paktën shtatë protestues, mes tyre edhe pronari i një resorti, Paulo Gjona.

Në redaksinë e “BalkanWeb” ka mbërritur një denoncim lidhur me këtë ngjarje. Paulo Gjoka i përfshirë në protestë është kërcënuar me jetë. Siç dëgjohet edhe në video teksa flet me pronarë të fabrikës së bitumit, konkretisht me Avni Byberin. Ky i fundit duke i bërë presion e kërcënuar.

Paolo Gjona teksa bisedon me Avni Biberin i thotë: Paketimi im është i lehtë?

Avni Byberi i përgjigjet Gjokës duke e kërcënuar: Është krejt i lehtë, nëse lyp paketim ti…paketimi juaj me jetë është krejt i lehtë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb