Kandidati i PS për Bashkinë e Lezhës Pjerin Ndreu i ftuar në emisionin “Kjo javë” në “News 24” nga gazetarja Nisida Tufa foli për incidentin me Sahit Dollapin, ku në pamje shihej sesi policia e godiste atë me shkop gome.

Ndreu tha se pasi Dollapi u rrëzua, ai nuk duhej që të goditej.

“Protesta mund të bëjë kushdo, opozita nuk ndalohet të protestojë. Precedent është ai që kanë djegur mandatet. Gjithë bota nuk e bën atë. Policia është përgjigjur kur rrezikohet.

Nuk e di se çfarë ka hedhur Dollapi, por policia ka të drejtë të veprojë. Në SHBA policia të vret po i ngrite dorën. Pasi u rrëzua, policia duhet të mos e godiste, sidomos në publik. Megjithëse standardet janë ku e ku, pasi më 21 janar janë vrarë njerëz”, deklaroi Ndreu.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb