Michael Schumacher mbushi 52 vjeç, njoftoi në FB ministri i Jashtëm italian, Luigi Di Maio.

”Për shtatë vite me radhë heshtja e tij na ka lënë një boshllëk. Dhe jo vetëm në botën e Formulës 1”, shkruan Di Maio në Facebook.

“Me Ferrarin e tij ka emocionuar një komb të tërë. Urime kampion, qëndrofsh gjithmonë në zemrat tona”, shton ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: