C.Ronaldo mbylli një sezon pa trofe në Arabinë Saudite, sezoni i tij i parë jashtë Evrope, larg futbollit të madh, por ky fakt nuk e pengon portugezin të vijojë karrierën e tij, as që ka ndërmend të tërhiqet. CR7 zbuloi se ka ndërmend të vijojë futbollin e luajtur edhe për 2-3 vite ndërsa më pas ka vendosur të bëhet president i ndonjë klubi futbolli:

“Do të luaj edhe për 2-3 vite. E di se sa e rëndësishme është për këtë moshë të kujdesesh për veten. Në të ardhmen nuk e përjashtoj mundësinë për të blerë ndonjë skuadër futbolli. Pasi të kem mbyllur aventurën si lojtar do të më pëlqente shumë të blerja një klub. Këtu në Spanjë? Unë e dua këtë vend. Kam një shtëpi këtu dhe shpresoj të rikthehem të jetojë këtu, u shpreh Ronaldo gjatë një fushate publicitiare.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: