Drejtoresha e ISHP-së Silva Bino, në deklaratë për mediat nga Komiteti i Ekspertëve anti-Covid, deklaroi se vaksina ndaj koronavirusit ka 95 përqind siguri në dozën e dytë.

Bino thekson se dy javë pas dozës së parë të vaksinës, krijohet mbrojtja.

Mira Rakacolli: Vaksinat do të përdoren sipas një strategjie të përcaktuar. Fillimisht, ata do të jenë për stafin në vijën e parë. Shqipëria është shumë e siguruar për të siguruar vaksina, si e gjithë bota.

Silva Bino: vaksina ka 95 përqind siguri, për dozën e dytë. masat duhet të zbatohen, derisa gjithçka të jetë nën kontroll.  Dy javë pas dozës së parë, krijohet mbrojtja.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb