Dortmundi nuk ndalet në merkato. Pas siguroi firmën e disa lojtarëve të rëndësishëm, së fundi ka arritur një marrëveshje me Ajax për transferimin e sulmuesit Sebastien Haller.Klubi nga Signal Iduna Park do derdhë në arkat e hollandezëve një shifër që shkon deri në 34 milionë euro. Haller pritet të nënshkruajë një kontratë 4 vjeçare.

Sulmuesi nga Bregu i Fildishtë është gati për hapin e karrierës. 28 vjeçari njihet botërisht për ndryshimin e shpeshtë të ambientit, pasi më parë ka luajtur për West Ham, Frankfurt, Auxerre dhe Utrecht.

Dww
Dww

(BalkanWeb)

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb