Ish- kryeministri Sali Berisha ka përcjellë me anë të FB një mesazh ngushëllimi për Maks Velon, piktorin, arkitektin dhe shkrimtarin që u nda dje nga jeta.

Berisha thotë se Maks Velo është ishte intelektuali që sakrifikoi vite në burgjet e diktaturës për të qenë vetja e tij.

 

STATUSI NGA SALI BERISHA

Drita u shua per Maks Velon!

Miq, Maks Velo, piktori dhe arkitekti i mirenjohur, intelektuali i shquar qe sakrifikoi vite ne burgjet e diktatures per te qene vetja e tij mbylli syte pergjithmone.
Me kete rast shpreh ngushellimet me te ndjera familjes, miqve dhe te afermve te tij dhe lutem qe shpirti i tij te gjeje paqen e merituar. Ngushellime! sb

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb