Burj Khalifa e Dubait, ndërtesa më e lartë në botë, është ndriçuar me një spektakël dritash dhe muzike dedikuar Australisë, që kohët e fundit është goditur nga zjarre të fuqishme.

Hashtag ‘#MatesHelpMates’ dhe një koala është shfaqur në qiellgërvishësen 163 kate, për t’i kërkuar donatorëve të vazhdojnë të dhurojnë për të ndihmuar Vendin në luftën kundër zjarreve që vazhdojnë të djegin pyje dhe të vrasin zogj e kafshë.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: