Tragjik ka rezultuar fati i një 10-vjeçari shqiptar në Itali, i cili ka ndërruar jetë pas një aksidenti. Ngjarja ndodhi pak para mesnatës përgjatë rrugës provinciale që lidh Valmir me Petritolin, pak para hyrjes në qendrën historike.

Ndërkohë, babai i tij, 40 vjeç, u dërgua në gjendje të rëndë për në spital në Fermo.

Shqiptari ishte duke drejtuar një Fiat Panda ndërsa po ka humbur kontrollin e mjetit dhe eshte përplasur fort me një mur dhe më pas u përmbys.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: