Janë dashur disa orë pas atentatit, për të lëvizur nga vendngjarja makinën e hedhur në emër më lëndë plasëse të Preg Gjinit, 51-vjeçari që mbeti i plagosur sot në Tiranë.

Në videon e siguruar për “BalkanWeb” nga gazetarja Dorjana Bezat duket momenti kur mjeti “Benz” A Class transportohet me karrotrec. Siç duket edhe në video mjeti është dëmtuar më shumë në pjesën e përparme, aty ku edhe duket të jetë montuar sasia e lëndës plasëse. Autorët e kanë pasur të qartë objektivin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb