Ed Sheeran ka dyfishuar pasurinë e tij në vitin e fundit me një vlerë totale prej 160 milionë paund, sipas Sunday Times Rich List.

Ai mban vendin e 17-të si muzikanti më i pasur në Britani duke lënë pas Adele në vendin e 22-të me 150 milionë paund pasuri. Këngëtarja nuk ka bërë asnjë turne që nga viti 2017.

Lista kryesore nga pasuria e Andrew Lloyd-Webber me një vlerë prej 820 milionë paund.

Ndërsa për herë të parë në listë është përfshirë Stormzy me 16 milionë paund.

71-vjeçari Lloyd Webber ndiqet nga Sir Paul McCartney në vendin e dytë, me 750 milion paund.

Ish ylli i Beatle, 76-vjeç, është i vetmi që ka pësuar humbje në pasurinë e tij që nga sondazhi vitit të kaluar.

Grupi irlandez i grupit U2 është i treti. Anëtarët e grupit vlerësohet se kanë së bashku një pasuri prej 583 milionë paund.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb