Pavarësisht dëshirës dhe shpresave qëfutbolli spanjoll të kthehet në fushë për të mbyllur sezonin e ndërprerë për shkak të pandemisë së Coronavirus, vendimi përfundimtar është ende larg. Skuadrat e dy ligave të para të futbollit iberik iu nënnshtruan testeeve me tampon përpara nisjes së stërvitjeve individuale dhe më pas atyrë në grupe të vogla.

Sevilla Fc Entrenamiento Coronavirus 1t82cm3yazu0b15ftnx0sdvjci
Sevilla Fc Entrenamiento Coronavirus 1t82cm3yazu0b15ftnx0sdvjci

Nga rezultatet nuk ka lajme të mira. Sipas mediave në vend pesë lojtarë të Segunda Division kanë rezultuar pozitivë me Covid-19. Nuk bëhet e ditur se cilës skuadër i përkasin këta futbollistë, por duke qëndruar në atë që raporton e përditëshmja “AS”, drejtuesit e Ligës dhe Federatës nuk janë të shqetësuar. Sipas parashikimeve të tyre, ata presin që nga 2 mijë testet e zhvilluar, të rezultojnë pozitivë 30 persona.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb