Pas skandalit të publikimit të dokumenteve të klasifikuara, presidenti i SHBA-ve Joe Biden i është shmangur me stil pyetjeve të gazetarëve, në daljen e tij të parë për mediat.

Disa ditë më parë, avokatët e Biden gjetën dokumente të falsifikuara nga koha e tij si zëvëndëspresident në një kabinet të mbyllur, teksa ishin duke paketuar objektet që ishin atje. Që prej atëherë, agjentët e FBI-së dhe avokatët e Biden kanë gjetur shumë dokumente të tjera.

Shpëtimtarja e Biden ëhstë bërë Zonja e parë, Jill Biden.

Në një video të publikuar në internet, duket Jill teksa nxit Biden për të mos kërcyer më, gjatë festimeve për Vitin e Ri hënor në Shtëpinë e Bardhë.

Biden Pyet Jill “A do të kërcesh?”

“Jo, do të dalim. … Eja lart Joe! Jo, nuk do të kërcejmë”, tha Jill.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb