Shqipëria starton kualifikueset e Botërorit në transfertë kundër Andorrës, një ndeshje ku tre pikët janë detyrim, një sfidë po aq e rëndësishme sa ajo kundër Anglisë. Armand Duka, presidenti i FSHF-ës, në një intervistë ekskluzive për “News24”ka zbuluar objektivin e kuqezinjve në këto kualifikuese, a është gati “Air Albania” për përballjen me “tre luanët”, ndërsa komentoi edhe vendimin e Komitetit Teknik të Ekspertëve që refuzoi kërkesën e Federatës për të pasur 30% të tifozëve në stadium. Numri një i futbollit në vend u ndal edhe tek efektet e bojkotit, gara për titull në Superligës ku së fundmi nën akuzë kanë përfunduar “xhaketat e zeza”:

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb