ELBASAN

Anëtarësia e PD nuk ka skualifikuar asnjë kandidat në Elbasan duke preferuar të 20-të që ishte në listë.

Në listën e PD për Elbasanin ndodhen figura të njohura si Endri Hasa, Aurel Bylykbashi apo Luçiano Boçi teksa anëtarësia ka pëlqyer edhe figurat e tjera për një nga qarqet më të mëdhaja në vend.

1521 anëtarë votuan për kandidatët me një pjesmarrje prej 66% teksa dega e PD në Elbasan premton fitore të thellë më 25 prill të 2021.

 

LISTA E PD ELBASAN

 1. Anila Bishqemi
 2. Anita Duhanxhiu
 3. Aurel Bylykbashi
 4. Besa Zhupa
 5. Durim Çekrezi
 6. Edmond Biçoku
 7. Eliona Gremi
 8. Elior Vila
 9. Elsa Gega
 10. Endri Hasa
 11. Etleva Haxhihyseni
 12. Lorenc Hastopalli
 13. Luçiano Boçi
 14. Mimoza Haseiku
 15. Qani Xhafa
 16. Shefqet Deliallisi
 17. Sonila Daiu
 18. Taulant Zeneli
 19. Zamir Muzhaqi
 20. Zheni Gjergji

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb