Lirim Shimi është organizatori i falsifikuesve të dokumentave në Tiranë me qëllim kalimin dhe qëndrimin si rezident të personave në vendet e BE apo Angli.

Gazetarja Dorjana Bezat raporton se është Lirim Shimi personi i cili ktheu banesën e tij të dytë në Tiranë në një laborator të falsifikimit të dokumentave dhe mjeteve të identifikimit bashkë me 5 bashkëpuntorë. Po ashtu në operacionin ”Laboratori” u arrestuan dhe 6 të tjerë më parë pasi hetimi për këta persona kishte filluar 1 vit më parë

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb