Erling Haaland është mbreti i hat trick-eve. Qendërsulmuesi norvegjez, i freskët nga shënimi i tre golave ​​kundër Kosovës në miqësoren e mbrëmshme, tani ka arritur në 22 hat-trick në karrierën e tij për klubin dhe vendin.

Më shumë se Harry Kane, Kylian Mbappé dhe Sergio Aguero, duke konfirmuar se pavarësisht moshës 23 vjeçare, sulmuesi i Manchester City tashmë ka lënë gjurmë në futbollin ndërkombëtar. Këtë e nënvizon portali i të dhënave dhe statistikave Squawka.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: