Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni e pranishme në Samitin e BE në Tiranë, teksa edhe ka mbërritur në ambientet ku do të zhvillohet takimi, ka dhënë një intervistë për gazetarët.

Meloni tha se është përgjegjësi që vendet të bashkëpunojnë sidomos pas agresionit rus.

“ Është një përgjegjësi e madhe. Sidomos pas agresionit ukrainas, duhet të forcojmë procedurën për anëtarësimin e këtyre vendeve në BE dhe ka shumë çështje për të cilat duhet të punojmë së bashku. Italia është e përkushtuar dhe përpiqemi të bëjmë maksimumin”, ka thënë ajo.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: