12 vite pritje për të shijuar një tjetër trofe evropian, Roma kthen më në fund Italinë në nivele të larta. Sigurisht nuk është një trofe i madh, por në këto kushte, të etur për sukses, medalja e Conference League nuk është për tu hedhur poshtë, përkundrazi këtë sukses e shijuan jo vetëm tifozët roman por edhe ata “azzurr”.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

“Faleminderit Roma, ka festë, trofeu i parë i Confernece League është verdhekuq”, shkruan La Gazzetta dello Sport. “Në parajsë, triumfo Roma, thyen Feyenoord në finalen e Conference League”, shkruan Corriere dello Sport në faqen e parë. “Mou mbreti i Romës”, ishte titulli i përzgjedhur nga Tuttosport. “Roma, një kupë magjike”, shkruan Il Messaggero.

Mourinho
Mourinho

Të gjithë të përditshmet e tjera bashkohen në një pikë, Faleminderit Roma, faleminderit Mourinho.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb