Gjykata ka marrë sot vendimin në lidhje me kërkesën e ish-anëtarit të KPA, Luan Daci, i dënuar për “falsifikim dokumentesh”.

Kujtojmë se Daci kërkoi shfuqizimin e vendimeve të tre shkallëve të gjyqësorit.

Gazetarja Klodiana Lala tha për BalkanWeb se Gjykata Kushtetuese dha sot vendimin për pranimin e pjesshëm të kërkesës së Dacit, shfuqizimin e vendimit të Gjykatës së Lartë dhe dërgimin e çështjes për rigjykim në GJL.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb