Dwayne Johnson dhe Vin Diesel i zgjidhën mosmarrëveshjet e tyre, pasi u kthyen në “Fast & Furious”.

Sipas një raporti nga Wrap, Johnson ndryshoi mendje dhe la pas gjërat që e “ndanë” me bashkëpunëtorin e dikurshëm dhe producentin e filmave, gjë që e largoi plotësisht nga filmat e njohur. Lajmi doli në dritë pak pasi Diesel zbuloi se në fund të fundit do të ketë tre filma të rinj, jo dy.

Producenti i filmave foli për këtë në premierën botërore të Fast X në Romë, duke thënë se do të ketë një trilogji, ku “Fast X” do të jetë pjesa e parë e saj.

Deklaratat e Johnson në 2021

Në nëntor 2021, Dwayne Johnson la të kuptohet se vendimi i tij për të mos u kthyer në “Fast & Furious 10” ishte përfundimtar, madje duke përmendur manipulimin nga Diesel.

Ai kishte thënë më në detaje: Isha vërtet i befasuar nga postimi i tij i fundit, qershorin e kaluar, kur Vin dhe unë në fakt komunikuam në vend që të përdornim mediat sociale dhe i shpjegova drejtpërdrejt – dhe privatisht – se nuk do të kthehesha. Isha i vendosur me fjalët e mia, por i përzemërt dhe i thashë se do të mbështesja gjithmonë kastin dhe do të doja që ekskluziviteti të ishte i suksesshëm, edhe pse nuk kishte mundësi të kthehesha. Unë kam folur edhe privatisht me kolegët e mi në Universal, të cilët kanë qenë shumë mbështetës pasi e kuptojnë problemin. Postimi i fundit publik i Vin-it ishte një shembull i manipulimit të tij. Nuk më pëlqeu që ai u referohej fëmijëve me postimin e tij, as që foli për vdekjen e Paul Walker. Ai nuk duhet t’i kishte ngatërruar ato. Ne kishim folur muaj më parë për këtë çështje dhe arritëm në një përfundim të qartë. Qëllimi im që në fillim ishte të përfundoja udhëtimin tim të mahnitshëm me “Fast & Furious”, me mirënjohje. Është për të ardhur keq që ky debat publik i ka turbulluar ujërat”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb