FIFA ka bërë prapaktheu. Insititucioni më i madh i futbollit në botë ndalonte përdorimin e flamujve me mesazhe të caktuara në stadiumet e Katarit.

Gjithsesi, tashmë gjithçka do të ndryshojë. Sipas vendimit më të ri, në impiantet gjigande ku do të zhvillohen sfidat do të lejohen shiritat, flamunjtë e LGBTQ dhe pankartat për të drejtat e vajzave në Iran.

FIFA ka kuptuar se vendimi i mëprarshëm ka qenë i gabuar dhe menjëherë ka marrë masa për ndryshimin. Botërori i Katarit përfundon fazën e grupeve këto ditë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: