FIFA ka njoftuar se ka nisur një hetim për Granit Xhakën dhe Xherdan Shaqirin futbollistët e Zvicrës të cilët festuan me simbolin e shqiponjës golat kundër Serbisë.

Në pritje të vendimit është gazetari Berat Buzhala ai i cili nëpërmjet rrjeteve sociale u bën thirrje shqiptarëve t’i dërgojnë video të tifozëve serbë që kanë bërë veprime racistë në stadiumin e Kaliningradit.

Ai thotë se do t’ia dërgojë më pas FIFA për të legjitimuar festimet e lojtarëve.

Statusi i Buzhalës

(e.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb