PRISHTINE – Federata Ndërkombëtare e Futbollit (FIFA) i ka kushtuar Kosovës një video emocionuese, ku përshkruhet rrugëtimi i Kosovës hap pas hapi dhe sfidat nëpër të cilat ka kaluar deri tek anëtarësimi në këtë organizatë.

Kosova u pranua në FIFA në kongresin e 66-të të saj, në 13 maj të këtij viti në Meksikë, duke nisur një epokë të re për futbollin kosovar.

[fbvideo link=”https://www.facebook.com/558776690807901/videos/1186023891416508/” width=”500″ height=”400″ onlyvideo=”1″]
(er.nu/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb