Erika Mattina ka marrë pjesë në një konkurs bukurie, kaloi disa përzgjedhje për Miss Bota Itali dhe arriti në finale. Ajo është një nga 25 vajzat që do të konkurrojnë për të fituar titullin e vajzës më të bukur, duke përfaqësuar Italinë në Miss Bota.
Një gëzim i madh për vajzën bukuroshe të Arona, e cila është përfshirë nga sharjet homofobe në faqen e saj në Instagram. Erika është deklaruar lezbike dhe Haters e kanë akuzuar atë që ka kaluar në finale vetëm për këtë fakt: Kjo kaloi në finale vetëm sepse është lezbike kanë shkruar në rrjetet sociale.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Mesazhe të ndryshme në web kanë pak a shumë të njëjtin opinion për të: Si mundet një homoseksuale e deklaruar të zgjidhet për Miss World? Absurde ku kemi arritur’
Komentet janë publikuar nga ajo dhe Martina Tammaro (e fejuara e saj) në adresat e tyre Instagram ku shkruajnë ‘Perlat e homofobëve”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb