Zv,kryeministri Erion Braçe ka përgëzuar Rudina Hajdarin për fjalimin në Kuvend pas shkarkimit të nënës së saj, Fatmira Hajdarit nga KPK si gjyqtare e Apelit të Tiranës.

Braçe thotë se nuk besonte që Rudina Hajdari do rezistonte pas kësaj, por ai konstaton se sot ajo mposhti llumin burrëror që e luftoi personalisht në pikën e dobët të saj, tek nëna.

Më tej Braçe shton se vetëm një njeri parimor mund ta bëjë këtë gjë prandaj ky është shansi unik i Shqipërisë për të bërë drejtësi i 100 viteve ku ka hyrë shteti.

 

 

STATUSI I ERION BRAÇES

Une nuk jam mik me

RUDINA HAJDARIN!

 

Kur me babain e saj te ndjere ndanim Kuvendin

ajo ishte e vogel;

Kur ai nuk ishte me e une vijova ne Kuvend,

ajo ndiqte rrugen e saj te edukimit dhe jetes ne SHBA.

 

Ndajme ideologji te ndryshme,

nuk mendojme njesoj,

jemi kundershtare per kete!

 

Por sot njoha nje ane te forte te saj;

TE QENIT PARIMORE,

PERTEJ INTETESIT TE CASTIT,

PERSONAL, FAMILJAR!

 

Nuk eshte e thjeshte te mbash nje qendrim te tille;

NDAJ NUK E KENI PARE KURRE DERI TANI NE KUVEND!

 

Nje njeri i forte qe beson ne parime mundet te bej kete!

 

E cmoj Rudinen per kete;

Kur per kaq muaj rresht

nen sulme personale qe ta shpifnin,

nuk besova se do rezistonte,

do qendronte, edhe si grua natyrisht.

 

Por ja qe sot deshmoi forcen e saj;

Mposhti gjithe llumin burreror qe e luftoi personalisht, ne piken e dobet, nenen!

 

I MUNDI PERSERI!

 

Eshte #DREJTESIA qe te ben te forte;

#DREJTESIA frymezon!

 

#DREJTESIAERE E BARABARTE,

FUNKSIONALE, EFIKASE, E PAVARUR, E PASTER,

ESHTE ME SHUME SE CDO GJE,

ESHTE NGJITESE ME BESONI!

 

Prej themelimit te shtetit shqiptar,

cdo rregjim beri drejtesine politike e te korruptuar

te udheheqesit,

kurre drejtesine e barabarte per te gjithe!

 

Tani eshte koha per #DREJTESINEERE!

100 vite shkuan pa te;

KY ESHTE SHANSI UNIK

I 100 VITEVE KU KEMI HYRE!

 

View this post on Instagram

 

Une nuk jam mik me RUDINA HAJDARIN! Kur me babain e saj te ndjere ndanim Kuvendin ajo ishte e vogel; Kur ai nuk ishte me e une vijova ne Kuvend, ajo ndiqte rrugen e saj te edukimit dhe jetes ne SHBA. Ndajme ideologji te ndryshme, nuk mendojme njesoj, jemi kundershtare per kete! Por sot njoha nje ane te forte te saj; TE QENIT PARIMORE, PERTEJ INTETESIT TE CASTIT, PERSONAL, FAMILJAR! Nuk eshte e thjeshte te mbash nje qendrim te tille; NDAJ NUK E KENI PARE KURRE DERI TANI NE KUVEND! Nje njeri i forte qe beson ne parime mundet te bej kete! E cmoj Rudinen per kete; Kur per kaq muaj rresht nen sulme personale qe ta shpifnin, nuk besova se do rezistonte, do qendronte, edhe si grua natyrisht. Por ja qe sot deshmoi forcen e saj; Mposhti gjithe llumin burreror qe e luftoi personalisht, ne piken e dobet, nenen! I MUNDI PERSERI! Eshte #DREJTESIA qe te ben te forte; #DREJTESIA frymezon! #DREJTESIAERE E BARABARTE, FUNKSIONALE, EFIKASE, E PAVARUR, E PASTER, ESHTE ME SHUME SE CDO GJE, ESHTE NGJITESE ME BESONI! Prej themelimit te shtetit shqiptar, cdo rregjim beri drejtesine politike e te korruptuar te udheheqesit, kurre drejtesine e barabarte per te gjithe! Tani eshte koha per #DREJTESINEERE! 100 vite shkuan pa te; KY ESHTE SHANSI UNIK I 100 VITEVE KU KEMI HYRE!

A post shared by Erion Brace (@erionbrace) on

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb