KURBIN

Shuhet zjarri në një ullishte në fshatin Zhejë të Kurbinit, i nisur prej ditës së djeshme. Gazetari Julian Shota raportoi për “BalkanWeb” se ushtria e zjarrfikëset kanë ndërhyrë me mjete rrethanore dhe kanë arritur të shuajnë flakët që favorizoheshin nga era.

Qindra rrënjë ullinj e pemë frutore janë djegur. Policia procedoi penalisht një grua për shkatërrim prone nga pakujdesia.
Procedimi ndaj kësaj shtetase filloi pasi në fshatin Zhejë, ka ndezur zjarr në tokën e saj dhe i ka dalë jashtë kontrollit duke djegur ullishte në kodrën e fshatit.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: