Zyrtarët lokalë thonë se të paktën dy civilë janë vrarë dhe katër të tjerë janë plagosur në sulmet ruse në Ukrainë.

Një person u vra dhe tre u plagosën në granatimet në rajonin lindor të Luhansk, tha guvernatori Serhiy Gaidai në një postim në internet. Një tubacion gazi u dëmtua në Lysychansk dhe Sievierodonetsk, i cili ishte pa gaz dhe ujë, tha Gaidai në një postim në aplikacionin e mesazheve Telegram.

“Evakuoni, ndërkohë që është ende e mundur”, tha Gaidai në një postim pasues, duke shtuar se autobusët ishin gati për ata që dëshirojnë të evakuohen nga rajoni.

Një person vdiq dhe një u plagos në një sulm gjatë natës në një fshat të vogël pranë Poltava, kryeqyteti i rajonit qendror të Poltava, tha guvernatori Dmytro Lunin në Telegram.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb